arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Bilgisayarlı Görme Alanı

Gözden başlayarak beyindeki görme merkezine kadar uzanan göz sinirleri demetlerinin fonksiyonlrını etkileyen hastalıkların teşhis ve takibinde kullanılır. Özellikle göz tansiyonu (glokom) hastalığında çok değerli objektif takip olanağı sağlar. Kliniğimizde bütün dünya göz hekimlerince altın standart olarak kabul gören Humphery 745 bilgisayarlı görme alanı cihazı bulunmaktadır.

FFA (Retinal Anjiografi)

Görme sinirlerini etkileyen tüm hastalıkların temel tanı ve takip aracıdır. Venöz yolla verilen ışığa hassas bir molekülün retina kan damarlarını geçerken özel ışık filtreleriyle uyarılması sayesinde değişik dalga boyunda yansıma gerçekleşir. Elde edilen görüntünün bir seri fotoğraflaması yapılarak hastalığın retina içindeki yeri ve boyutu tespit edilir. En önemli kullanım alanı şekere ve sarı nokta hastalığına bağlı retinal patalojilerdir. Kliniğimizde Canon firmasının cihazlarından CF-60UD FFA cihazı bulunmaktadır.

Argon Lazer

Şeker hastalığı başta olmak üzere retinal vasküler hastalıkların göze alan yıkıcı etkilerinin azaltılması ve dengelenmesinde kullanılan vazgeçilmez bir cihazdır. Bu tedavide amaç çoğunlukla varolan görmeyi kısmende olsa koruyacak şekilde hastalıklı veya beslenmeyen retinal bölgeleri dağlama esasına dayanır. Argon lazerin oftalmolojide glokomdan okuloplastik cerrahiye kadar daha pek çok kullanım alanı vardır.

YAG Lazer

Katarakt cerrahisi sonrası aylar sonra gelişebilen göz içi mercek arkası kesifleşme bozukluğunun düzeltilmesinde ve dar açılı tip göz tansiyonu bozukluklarında iris dokusunda delik oluşturulması temel kullanım alanlarıdır. Kliniğimizde ARC Kombine Argon ve YAG Lazer cihazı mevcuttur.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Özel Aktif Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
ArabicEnglishTurkish