arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Özel Aktif Hastanesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü uzman diyetisyen kontrolünde beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda kişiye özel diyet programları ve beslenme eğitimleri konularında hizmet vermektedir.

Diyetisyen kontrolünde çeşitli kan tetkikleri yapıldıktan sonra, vücut analizi değerlendirilerek yaş, boy, cinsiyet, günlük fiziksel aktivite ve yaşam tarzınıza uygun olarak “Beslenmede davranış değişikliği tedavisi” adı verilen yanlış beslenme alışkanlıklarını kalıcı olarak değiştirmeyi hedefleyen kişiye özel bir diyet programı düzenlenmektedir. Bölümün amacı; hastalara yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırarak, bu durumu yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak. Hastanın durumuna göre diyetisyen tarafından, 5, 12 veya 20 seanslık zayıflama programları hazırlanılarak kontrol ve takipleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yeme bozuklukları (iştahsızlık, kilo alamama, nevroza vb), beslenme yetersizliğine bağlık hastalıkları(demir yetersizliği anemisi), besinlere karşı duyarlılığın olduğu durumlar, besin alerjileri, çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması, büyüme eğrisinin yakalanması, gebelik öncesi-gebelik ve gebelik sonrası beslenme gibi konularda uzman diyetisyen tarafından hizmet verilmektedir.

Hastanede yatan veya ayakta tedavi gören hipertansiyon, kalp hastalıkları, diyabet, böbrek hastalarına uzman doktorlar eşliğinde özel diyet programları uygulanmaktadır. Yatan hastaların beslenme durumunun, ihtiyaçlarının ayarlanması, sorunların belirlenerek hekimleriyle beraber değerlendirilmesi, hastaya uygun diyet içeriğinin hazırlanılması,hastaların diyetleri konusunda eğitim verilmesi ve hastalığa uygun diyetlerin geliştirilmesi uzman diyetisyen tarafından yapılmaktadır.

Sağlıklı beslenme, obezite, yüksek tansiyon, diyabet, kilo alma gibi konularda hastalara eğitim verilerek, hastaların takip ve kontrolleri yapılmaktadır.

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Özel Aktif Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
ArabicEnglishTurkish