arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Yaşlanmanın izleri en belirgin olarak kaş ve alın bölgesinde görülür. Yaşlanma ve yerçekimine bağlı olarak  kaş düşmesi, göz kapağı düşmesi, alın bölgesinde çizgilerin belirginleşmesi, kaş çatması gibi şikayetler oluşur. Bu şikayetler kaş kaldırma ameliyatıyla giderilebilir, dokular sıklaştırılır ve alın yumuşaklığı değiştirilebilir. Kaşlar yukarı kalkar, alın bölgesindeki kaş çatma çizgisi iyileştirilir.

Ameliyat Öncesi

Üsküdar Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak kaş kaldırma ameliyatını, hastamızla birebir görüşme sağladıktan sonra planlıyoruz. Plastik cerrahi doktorumuz, hastamızın ameliyattan beklenti ve isteklerini öğrendikten sonra, bu ameliyatın risk ve detaylarını birebir görüşürler ve hastamızın muayenesini yaparak birlikte karar verirler. Kaş kaldırma ameliyatı her hastamız için ayrı planlanır. Ayrı bir cerrahi işlemi olarak yapılabileceği gibi; yüz germe, göz kapağı veya diğer işlemlerle de birlikte yapılabilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş kaldırma ameliyatında son gelişmelere bağlı olarak endoskopi de uygulanabilen bir prosedür haline getirmiştir. Böylece kullanılan yöntemler ;

  • Endoskopik (Kapalı ) Yöntem
  • Açık Cerrahi Yöntem

Ameliyat

Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sabahında hastamızın kaş bölgesindeki çizimi yapılır. Her hastaya ayrı planlama yapıldığından dolayı kişisel bir cerrahidir. Kaş kaldırma ameliyatı ile yaşlanma süreci durmaz. Hastamızın ve plastik cerrahi doktorumuzun ortak kararı sonucu kaş kaldırma ameliyatı için kesi tekniklerinden biri belirlenir. Ameliyat sayesinde alın ve kaş bölgesindeki gevşeklik giderilir.

İyileşme

Ameliyat lokal anestezi ile yapıldığı zaman hastalarımız gün içerinde taburcu olabilir. Kaş bölgesinde ağrı hissedilmesi normaldir, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. İlk birkaç gün morarma, şişlik olması normaldir, 3 ile 10 gün arasında şikayetler geçer. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında 5 ile 7 arasında işe dönülür.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Özel Aktif Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
Arabic AR English EN Turkish TR