arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Jinekomasti Ameliyatı

Ergenlik döneminde erkek meme dokusunda hormonal değişikliklere bağlı olarak büyüme ve dolgunluk olması normaldir. Meme dokusunda hassasiyet hissedilebilir. Ergenlik dönemi sebebiyle geçici olarak görülen bu değişiklikler kalıcı olursa jinekomasti olarak adlandırılır. Kişinin fiziksel aktiviteleri kısıtlanabilir, kendini sosyal yaşamda rahatsız hisseder, kıyafet seçiminde özgür davranamaz. Hormonal, tümoral ya da kullanılan ilaçlara bağlı olarak jinekomastinin tek ya da çift taraflı rahatsızlıkları görülebilir. Jinekomasti ergenlikte oluşabileceği gibi ileri yaşlarda da görülebilir.

Ameliyat Öncesi

Özel Üsküdar Hürrem Sultan Hastanesi olarak jinekomasti görüşmelerimizi birebir hastamızla birlikte yapıyoruz. Plastik Cerrahi doktorumuz hastamızın tıbbi geçmişini öğrenip, muayenesini yaptıktan sonra bu ameliyatı neden istediğini detaylıca anlatmasını ister. Hastamız jinekomasti ameliyatından beklenti ve isteklerini anlattıktan sonra Plastik Cerrahi doktorumuzla birlikte ameliyat süreci planlanır.

Ameliyat

Ameliyat sabahında hastanın çizimleri yapılır. Ameliyat genel anestezi altında Plastik Cerrahı doktorumuz tarafından yapılır. Jinekomasti ameliyatı ile memedeki fazla yağlanma dokusu vaserliposuction yöntemi ile alınır. Yağ dokusu dışında meme bezinde de fazlalık varsa meme başından girilen küçük bir kesiyle doku çıkarılır, memedeki sarkan deri fazlalığı ve yağlanma dokusu temizlenmiş olur. Jinekomasti ameliyatı ortalama 1 ile 2 saat arasında sürmektedir. Jinekomasti ameliyatı tek başına yapılan cerrahi bir girişim olduğu gibi diğer vücut konturunu düzeltme ameliyatları ile de birlikte kombine edilebilir.

İyileşme Süreci

Jinekomasti ameliyatında kullanılan vaserliposuction yöntemine bağlı olarak hastamız konforlu bir süreç geçirir. Ameliyattan sonra göğüs bölgesinde ve kaslarda ağrı hissedilebilir, ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Göğüs bölgesinde ödemler ve şişlikler olabilir, ilk hafta sonrasında bunlar kendiliğinden geçer. Kol hareketlerinde ilk bir hafta kısıtlanma olması ağrıların daha az hissedilmesini sağlar. Ameliyattan sonra hastaya 4 ile 6 hafta arasında jinekomasti korsesi giydirilir. Kişi ilk hafta sonrasında işine dönebilir, kişinin ağır egzersiz hareketlerini 6. haftadan sonra yapması önerilir. Jinekomasti ameliyatı yüz güldürücü sonuçlar vererek kişinin kendine olan özgüvenini artırır.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Özel Aktif Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
Arabic AR English EN Turkish TR