arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Üst ve alt göz kapaklarda yaşın ilerlemesi ve yerçekiminin etkisiyle deri gevşemesi, sarkması ve yağ dokuları oluşur. Blefaroplasti ameliyatı ile düşük ve sarkık deri toparlanır. Alt göz kapaklarındaki yağ dokularının öne doğru fıtıklaşmasıyla göz altlarında torbalanma meydana gelir. Estetik göz kapağı ameliyatıyla deri fazlalığı alınarak,  fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir ve böylece gözde daha hoş bir görüntü elde edilir, kişinin daha rahat görmesi sağlanır. Üst göz kapağı ameliyatı sonrasında iz, kapak boyunca alt göz kapağında ise kirpiklerin hemen altında bir iz kalır, bu izler çok dikkatli bakıldığında belirgin olur. Göz kapakları vücutta izin en alan bölgeleridir.

Ameliyata Uygunluk

Özel Hürrem Sultan Hastanesi olarak göz kapağı estetiğinde önceliğimiz, hastamızın birebir muayenesini yaptıktan sonra bu ameliyata neden ihtiyaç duyduğunu plastik cerrahımıza açıkça anlatmasıdır. Ameliyata genellikle 30 yaş üzerinde üst ve alt göz kapaklarında sarkma ve torbalanma şikayeti olan hastalar başvurur, doktorumuz muayenesini gerçekleştirdikten sonra birlikte planlama yapılır.

Blefaroplasti Ameliyatı

Estetik göz kapağı ameliyatı hastanemizde lokal ya da sedasyon altında anestezi doktorumuzun gözetimi altında yapılır. Hastamızın şikayetine göre üst göz kapağı, alt göz kapağı ya da aynı anda hem üst hem de alt göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Blefaroplasti ameliyatı ortalama 1 ile 1.5 saat sürebilir. Aynı gün hastaneden taburculuk işlemleri yapılabilir. Estetik göz kapağı ameliyatıyla sarkık deri fazlalığı ve torbalanma oluşturan yağ kitlesi çıkarıldıktan sonra hastamızın özgüveni artar ve kendini daha iyi hisseder.

İyileşme

Ameliyat sonrasında ağrı minimal olup, göz etrafında morarma ve şişlik olabilir. Göz bölgesinde yanma hissi, görmede bulanıklık ve kuruluk olabilir. Gözleri bir süre ışıktan korumak yararlı olup, gözyaşı artması normaldir. Blefaroplasti sonrasında hastamız ilk günlerde gözlerini tam kapatamayabilir. Ameliyattan sonraki ilk hafta bu şikayetler kendiliğinden geçer. Hastamız 3 gün sonrasında rahatlıkla işine dönebilir. Blefaroplasti sonrasında yeni oluşan göz kapakları yerçekiminin etkisi, yaşlanmaya ve hastamızın bünyesine bağlı olarak bazen birkaç yıl bazen de ömür boyu kalıcılığı devam edebilir.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Özel Aktif Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
Arabic AR English EN Turkish TR